Festiwal Loary

Rok Rzeki Wisły 2017 - Cel Strategiczny: BUDOWA MARKI RZEKI WISŁY

WISŁA-GOŚCIEM HONOROWYM FESTIWALU LOARY 2015

Festival-de-Loire-2015

„Szanowni Państwo,

Od 2003 roku, co dwa lata, przez 5 dni, Merostwo Orleanu gości ponad 200 tradycyjnych statków oraz 650 000 miłośników marynistyki, aby w czasie Festiwalu Loary oddać hołd tej królewskiej rzece.

To wydarzenie na skalę krajową, zrodzone z miłości ludzi do ich rzeki, jest uznawane za najważniejsze w Europe zgromadzenie floty rzecznej. Festiwal Loary stał się oknem na dziedzictwo tej rzeki. Oferuje nowoczesne animacje uwieńczone każdego wieczoru cudownym spektaklem.

Siódma edycja Festiwalu Loary odbędzie się na nabrzeżach Orleanu od 23 do 27 września 2015 roku.

Kierowany aspiracjami historycznymi, kulturalnymi oraz tymi związanymi z dziedzictwem, Mer Orleanu pragnie dać możliwość odkrywania innych kultur, które również są historycznie związane z rzekami. Co więcej, każda edycja festiwalu gości rzekę lub kraj, charakteryzujący się silną symboliką związaną z żeglugą. W 2013 roku, to Włochy urozmaicały orleańskie nabrzeża kolorami i łodziami, a także prezentacją swojego dziedzictwa.

Chcielibyśmy kontynuować tę tradycję, która cieszyła się wielkim uznaniem publiczności, dlatego też wybraliśmy Polskę, a dokładniej tradycyjne statki Wisły, na gościa Festiwalu Loary w 2015 roku. Aby poznać jak najlepiej Państwa kulturę, chcielibyśmy nawiązać z Państwem współpracę w ramach tego wydarzenia. ”

Zastępca Mera Orleanu,

Martine GRIVOT

 

FUNDACJA ROK RZEKI WISŁY JEST OFICJALNYM KOORDYNATOREM POLSKIEJ DELEGACJI WE FRANCJI.

Więcej o zaproszeniu