Znaczek Poczty Polskiej

kiedy: 31.01.2017

gdzie: Polska

kto: Autor projektu: Agnieszka Sancewicz

kontakt: Poczta Polska

opis: Znaczki wydrukowano techniką offsetową i sitodrukową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 62,5 x 39,5 mm, w nakładzie 160 000 sztuk. Arkusz zawiera 4 znaczki. Z tej okazji została również wydana koperta FDC.

url: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl


 

Kocham cię, Wisło szara, zarówno wtedy, gdy spokojnie i równo toczysz swe wody, poprzecinane mieliznami żółtego piasku, jak i wtedy, gdy zrywasz tamy i wały, znosisz mosty i grozisz ludziom, jak wtedy, gdy skuta lodowym pancerzem, biała śniegiem, zamierasz, aby znów z pierwszem tchnieniem wiosny zbudzić się i szeptać prastare historje nieszczęsnego kraju od chwili, gdy Wanda spoczęła w twym łonie, bo ręki nie chciała dać obcemu.
Wisło szara, nie zamieniłbym cię na dumną Tamizę,ani zawrotną Niagarę, ani tajemniczą Zambezi ani magiczny Ganges. Tamte może stokroć piękniejsze, mówiłyby do mnie językiem, którego nie rozumiem.
Wisło szara, kocham twe brzegi, porosłe krzywą wierzbiną, która przegląda się w twych nurtach, kocham twe piaski i gwiazdy, które kąpią się w twych wodach.

Janusz Korczak, „Spowiedź motyla”, 1914