Znaczek Poczty Polskiej

kiedy: 31.01.2017
gdzie: Polska
kto: Autor projektu: Agnieszka Sancewicz
kontakt: Poczta Polska
opis: Znaczki wydrukowano techniką offsetową i sitodrukową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 62,5 x 39,5 mm, w nakładzie 160 000 sztuk. Arkusz zawiera 4 znaczki. Z tej okazji została również wydana koperta FDC.
url: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl

 

Kocham cię, Wisło szara, zarówno wtedy, gdy spokojnie i równo toczysz swe wody, poprzecinane mieliznami żółtego piasku, jak i wtedy, gdy zrywasz tamy i wały, znosisz mosty i grozisz ludziom, jak wtedy, gdy skuta lodowym pancerzem, biała śniegiem, zamierasz, aby znów z pierwszem tchnieniem wiosny zbudzić się i szeptać prastare historje nieszczęsnego kraju od chwili, gdy Wanda spoczęła w twym łonie, bo ręki nie chciała dać obcemu.
Wisło szara, nie zamieniłbym cię na dumną Tamizę,ani zawrotną Niagarę, ani tajemniczą Zambezi ani magiczny Ganges. Tamte może stokroć piękniejsze, mówiłyby do mnie językiem, którego nie rozumiem.
Wisło szara, kocham twe brzegi, porosłe krzywą wierzbiną, która przegląda się w twych nurtach, kocham twe piaski i gwiazdy, które kąpią się w twych wodach.

Janusz Korczak, „Spowiedź motyla”, 1914

Historia

Badania, tradycja, rekonstrukcje

Turystyka

Opisy, kalendarze wydarzeń, galerie

Ekologia

Informacje, działania, akcje

Gospodarka

Koncepcje, poglądy, programy