Wisła- gościem honorowym Festiwalu Loary we Francji

Jedziemy do Orleanu zaprezentować Wisłę.

Rezerwujcie czas:  23.09.2015 - 27.09.2015

Największy festiwal tradycji rzecznej w Europie

 

Festiwal Loary jest największym w Europie zlotem flisackim, prezentującym różnorodność europejskiej tradycji i kultury rzecznej. 5 dniowe festiwale odbywają co dwa lata, we wrześniu, w Orleanie (Francja) . Od 10 lat zdobyły ogromną popularność – ostatnią edycję odwiedziło ponad 650 tys. gości z całej Europy. Są transmitowane przez francuskie media, relacjonowane w Europie.

Ważna decyzja Rady Miasta Orlean:  Wisła!

W kolejnej edycji Festiwalu Loary 2015 staraniem polskich żeglarzy oraz francuskiego Stowarzyszenia Loara-Wisła Wisła uzyskała zaszczyt gościa honorowego. To historyczne osiągnięcie. Gość honorowy otrzymuje wyróżnioną pozycję na Festiwalu, ma prawo do rozszerzonej oferty kulturalnej i promocyjnej, znajduje się w centrum uwagi, przy mocnym wsparciu medialnym, otrzymuje wsparcie organizacyjne. Uczestnictwo honorowe wiąże się z przywilejem przygotowania oferty kulturalnej obejmującej zarówno prezentację tradycji i kultury rzecznej, jak i programu artystycznego.

_bckgr_small

Fundacja Rok Rzeki Wisły – koordynatorem

Fundacja Rok Rzeki Wisły jest fundacją statutowo zobowiązaną do prawnej reprezentacji działającej od ponad roku wzdłuż Wisły społecznej inicjatywy pt. „Społeczny Komitet Obchodów Roku Rzeki  Wisły w 2017” mającej na celu przywrócenie rangi Wisły, wspieranej oficjalnie przez samorządy kilkudziesięciu miast nadwiślańskich oraz liczne organizacje pozarządowe i wybitne osobistości życia publicznego. Inicjatywę tworzą podmioty od lat działające dla dobra Wisły. W chwili złożenia propozycji zaproszenia do Francji, organizacje zrzeszone wokół SKORRW2017 upoważniły Fundację Rok Rzeki Wisły do podjęcia działań na rzecz realizacji tego zadania. Zapraszamy wszystkich członków SKORRW2017 do udziału w przedsięwzięciu.