Mały inkubator wiedzy o Wiśle

Zapraszamy  szkoły do udziału w bezpłatnym projekcie: 

Mały inkubator wiedzy o Wiśle

minkubator_slajds

Mały inkubator wiedzy o Wiśle to seria trzech zajęć, realizowanych jesienią, zimą i wiosną,  rozwijających interdyscyplinarne myślenie o rzece. Z każdą grupą uczniów, zostanie przeprowadzony cykl zajęć ekologiczno-wiślanych obejmujący 3 różne, ale powiązane w edukacyjną całość  spotkania tematyczne o różnych porach roku:

  1. „Na Wiśle”/jesień – wspólna budowa i uruchomienie pływającej w nurcie rzeki mini elektrowni wodnej w postaci koła wodnego, złożonego samodzielnie przez uczestników oraz rejs po Wiśle połączony z kursem bezpieczeństwa i nauką podstaw locji na rzece
  2. „O Wiśle”/zima– praca warsztatowa w grupach w klasie, w obrębie wyznaczonych grup tematycznych, systematyzujących wiedzę o obszarach ekologicznych w obrębie aglomeracji miejskiej.
  3. „Nad Wisłą”/wiosna – zajęcia z ornitologiem, rozpoznawanie gatunków i głosów ptaków, pokaz obrączkowania ptaków. Spacer z przewodnikiem wzdłuż brzegu Wisły o charakterze edukacyjnym, łączący opowieści o rzece i jej znaczeniu dla Warszawy z bezpośrednim doświadczaniem otaczającej przyrody.

Zajęcia z dziećmi odbędą się w terenie, bezpośrednio nad Wisłą warszawską (2 spotkania dla każdej grupy)  oraz w szkołach u dzieci (1 spotkanie dla każdej grupy) w terminie wrzesień 2016 – czerwiec 2017, obejmując docelowo łącznie 20 grup (około  400 uczniów). Każda grupa weźmie więc udział w 3 spotkaniach, pokazujących rzekę w różnych porach roku  (jesienią, zimą, wiosną).


UWAGA: ZAKOŃCZYLIŚMY NABÓR SZKÓŁ DO PROJEKTU.

Trwają zajęcia z grupami objętymi projektem.

Miejsce:  Zajęcia odbywają się wiślanych plażach oraz ich bezpośredniej okolicy, a w szczególności: odcinek prawego brzegu Wisły na wysokości od Plaża Saska 511 PB (ul. Wał Miedzeszyński, na wysokości ul. Krynicznej) do  (Plaża Poniatówka 512 PB (ulica Wybrzeże Szczecińskie, Most Poniatowskiego) albo  Plaża   La’Playa (Wybrzeże Helskie 1/5) do Mostu Gdańskiego.
Czas:  wrzesień 2016- czerwiec 2017 – 1 rok szkolny/ dokładne daty do ustalenia indywidualnie na podstawie rezerwacji
Zgłoszenia: formularz zgłoszeniowy –rezerwacja miejsc . Ilość miejsc ograniczona (20 grup/klas).
Uczestnicy: uczniowie z warszawskich szkół podstawowych, placówek  oświatowych oraz ośrodków wsparcia dziennego

zajawka

kontakt: kontakt@rokwisly.pl ; tel: 502 562 202

 


 

Projekt realizuje fundacja ROK RZEKI WISŁY, przy współfinansowaniu m.st. Warszawy oraz Fundacji PKO Banku Polskiego

stopka finansowanie1