Obywatel Rzeki Wisły – informacje o projekcie

Jesteś Obywatelem Rzeki Wisły – masz prawo korzystać z jej atutów, ale też obowiązek o nią dbać.  Posiadasz czynne i niezbywalne prawo do decyzji o jej losach i dalszym rozwoju.


Projekt Obywatel Rzeki Wisły kierujemy do osób, które chcą zrealizować coś fajnego nad Wisłą w swojej miejscowości. Zbierz znajomych, sąsiadów, ziomków. Zostań liderem! Dziesięć aktywnych osób z miejscowości na odcinku Wisły środkowej weźmie udział w cyklu szkoleniowym – pogłębicie wiedzę i zdobędziecie nowe umiejętności niezbędne w planowaniu i realizowaniu Waszych inicjatyw. Pomysły i doświadczenie zdobyte podczas realizacji zaplanowanych wydarzeń zostaną zamieszczone w folderze dobrych praktyk, który posłuży innym. Realizacja lokalnych inicjatyw zbiegnie się w czasie z Wielkim Flisem Wiślanym – odwiedzimy Was w trakcie rejsu, zadziałamy wspólnie i zaprosimy na Flis. A pod koniec roku zaprosimy Was do stolicy i nagrodzimy najlepszych.


Działasz dla siebie i swojej społeczności, ale weźmiesz udział w kilku wspólnych etapach:

  • Zostań liderem – zgłoś się do programu: marzec 2017 – szukamy liderów, z którymi wspólnie zrealizujemy ich pomysł na działanie lokalne.
  • Spotkanie i warsztaty dla liderów: 10,11 kwietnia 2017 – ustalamy zasady współpracy  z wybranymi projektami
  • Sieciujemy się i działamy: kwiecień – czerwiec 2017 – przeprowadzamy webinaria oraz wspólnie budujemy sieć wymiany doświadczeń.
  • Płyniemy i prezentujemy się:  lipiec – sierpień 2017 – podczas Wielkiego Flisu Wiślanego aktywizujemy mieszkańców.
  • Budujemy folder dobrych praktyk: wrzesień – październik 2017 – dzielimy się doświadczeniem z innymi.
  • Podsumowanie: październik 2017 – konferencja w Warszawie promująca Wisłę i działających dla niej liderów.

 


Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz wsparty przez Fundację PZU.