Śmieci czy zasoby – warsztaty i rejsy

Pomysłowość + wiedza pozwalają rzeczy pozornie bezwartościowe zamieniać w złoto ?

Podczas warsztatów będziemy dawać nowe życie przedmiotom, które planowaliście wyrzucić. Weźmiemy się za elektrośmieci, bioodpady, plastiki, tekstylia, śmieci zmieszane i sprawdzimy co cennego można z nich zrobić.Z nami dowiecie się jakie są rodzajach plastiku, jaki jest cykl życia śmiecia, czym jest infrastruktura recyklingu, o tym, co można znaleźć w brzuchu wieloryba i ile plastiku rocznie zjada przeciętny Europejczyk.

Wiedza, którą zdobędziecie jest ważnym elementem edukacji. Recykling śmieci komunalnych to ważny temat w skali globalnej. Przeciętny Europejczyk wytwarza rocznie ponad pół tony śmieci, które nieprzetworzone stanowią ogromne obciążenie dla środowiska naturalnego i warunków życia globalnego południa. Warsztaty poruszają temat postaw konsumenckich oraz eko-edukacji mieszkańców krajów rozwiniętych i rozwijających się w kontekście systemu recyklingu śmieci komunalnych.

Ideą warsztatów jest przekazanie wiedzy o zasadach i celach recyklingu tak aby w wymiarze lokalnym przeciwdziałać procesowi niszczenia naszej planety.

Dzielnica Wisła i Rok Rzeki Wisły zapraszają na cykl spotkań ekologicznych na lądzie i wodzie. Uczestnicy warsztatów po 120 minutach zajęć praktycznych na pokładzie (InfoBarka), dalsze zajęcia edukacyjne odbędą na pokładzie największej drewnianej szkuty na Wisłę, podczas godzinnego rejsu (Dar Mazowsza).
Uczymy się. Wypływamy w rejs #naturalnieNadWisłą.

Warsztaty przeznaczone dla dorosłych i młodzieży. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność rejestracji.
Wszystkich zainteresowanych warsztatami i eko-edukacją na wodzie i lądzie zapraszamy do odwiedzenia systemu rezerwacyjnego: https://tiny.pl/tnhzx.

Spotkanie i rejsy są bezpłatne. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. Do zobaczenia #naturalnieNadWisłą

Przed warsztatami nie zapomnijcie, że Wisła porusza DUSZĘ – nowa wystawa i czeka na Was Wystawa fotograficzna na Bulwarze Pattona, a na koniec razem Bujamy się #nadWisłą.

#Sobota #nadWisłą. Zapraszamy ???