Relacje, prasa, media

INFORMACJA OGÓLNA:

Coroczny uroczysty rejs organizowany w Warszawie w rocznicę godziny „W” – to obecnie największe spotkanie  wiślane w Polsce, obejmujące kilkadziesiąt jednostek i setki członków załóg i pasażerów, organizowane przez Fundację ROK RZEKI WISŁY, przy oddolnym wsparciu całego środowiska. Powstanie Warszawskie widziane z rzeki. Refleksja, z czym wiąże się nasz dzisiejszy patriotyzm, w kontekście wydarzeń lokalnych, mających wpływ na historię Polski. Co roku 1 sierpnia organizujemy uroczysty rejs i spotkanie w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, przypominające o przebiegu Powstania nad Wisłą i oddające hołd bohaterom i mieszkańcom bohaterskiego Miasta. Rejs Wisła, godzina 'W’ jest obecnie de facto „zlotem gwiaździstym”, na który przybywają goście z różnych miejscowości nad rzekami w Polsce. Angażuje całe środowisko pro-wiślane, jest społecznym wydarzeniem apolitycznym, adresowanym do Obywateli w każdym wieku i grupie społecznej. Naszych gości zapraszamy na jednostki, na bulwar i mosty wiślane oraz do Portu Czerniakowskiego, na spotkanie i poczęstunek po rejsie.INFORMACJE PRASOWE, UDZIAŁ MEDIÓW W REJSIE:


DZIĘKUJEMY ZA TEGOROCZNY REJS!

Płynęliśmy razem. Płynęli z nami uczestnicy Powstania Warszawskiego – Pani Barbara Tokarska i Pan Jan Ebert. Płynęły jednostki, które wyruszyły dużo wcześniej z innych miast, aby dołączyć rejsu . Płynęła niemal cała flotylla warszawska z Dzielnica Wisła. Było ok. 80 jednostek. Przy Poniatówce napotkaliśmy „Powstańcze kajaki” z Fundacji AVE. A w minucie ciszy – w tej minucie, kiedy zapłakało niebo – staliśmy wspólnie skupieni, poważni, refleksyjni. Syreny na rzece i w mieście. Dołączyły do nas setki ludzi na bulwarach i mostach. Nasze myśli były z warszawiakami ’44. Oni po prostu płynęli z nami. Dla nich płynęliśmy. I dla nas. I dla tych, co po nas. Tak rozumiemy Wisłę.


KOMUNIKAT PRASOWY W DNIU 1.08:

Wisła, godzina 'W’ to coroczny, uroczysty rejs 1 sierpnia, organizowany przez Fundację ROK RZEKI WISŁY wraz ze wszystkimi organizacjami i armatorami pro-wiślanymi. 1 sierpnia o godz. 15:30 popłynie wspólnie kilkadziesięsiąt jednostek, z których część przybywa z tak odległych od Warszawy miejsc, jak Sandomierz czy Czerwińsk nad Wisłą, pokonując wielodniową trasę, przy szczególnie trudnych warunkach na Wiśle. O godzinie 17:00, w symbolicznym miejscu zatopienia statku „Bajka” w okolicy mostu Poniatowskiego i WTW, zostanie złożony wieniec na Wiśle – za tych wszystkich, którzy w rzece i jej brzegach poświęcili życie podczas Powstania.


ZDJĘCIA DLA MEDIÓW:

Wyrażamy zgodę na publikację, źródło: rokwisly.pl

 


MATERIAŁY DO POBRANIA PROMOCYJNE VIDEO ZAPROSZENIE 2023:

do użycia we własnych materiałach informacyjnych (© Creative Commons CC BY-ND 3.0 PL):

30 sekund – Migawki z rejsu WgW (krótkie)
Wisła godzina W to uroczysty rejs w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i spotkanie ludzi Wisły, przypominające o przebiegu Powstania nad Wisłą.

30 sekund – Tegoroczny przekaz: warszawiacy’44 są wśród nas Myślimy o Was, warszawiacy z 1944. Wasze lato było równie piękne jak nasze. Cierpieliście okupację ale też mieliście swoje sprawy, swoje życia. A potem wybuchło Powstanie… W sierpniu mówimy o powstańczej Wiśle a nasz Uroczysty rejs Wisła, godzina 'W’ 1944-2023 poświęcamy warszawiakom’44. Ponieważ Oni są wśród nas. Tu, nad Wisłą. Również dziś.

3min22sek – Migawki z rejsu WgW (długie)

1 sierpnia o godz. 15:30 popłynie wspólnie kilkadziesiąt jednostek. O godzinie 17:00, w symbolicznym miejscu zatopienia statku „Bajka” w okolicy mostu Poniatowskiego, zostanie złożony wieniec na Wiśle – za tych wszystkich, którzy w rzece i jej brzegach poświęcili życie podczas Powstania.


POPRZEDNIE EDYCJE:


Materiały zamieszczone na stronie dostępne na licencji: Creative Commons CC BY-ND 3.0 PL


Wisła godzina W to uroczysty rejs w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i spotkanie ludzi Wisły, przypominające o przebiegu Powstania nad Wisłą. Zadanie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”