
Powiatowy Interdyscyplinarny Konkurs „Z biegiem Wisły”
kiedy: 28.11.2017
gdzie: Studzienice
kto: ZSP w Studzienicach
kontakt: aga27-02@tlen.pl
opis: Powiatowy Konkurs Historyczno-Przyrodniczy "Z biegiem Wisły" ma na celu promowanie wiedzy historycznej, przyrodniczej oraz informatycznej wśród uczniów szkół powiatowych.Uczestnicy zmierzą się z testem wiedzy opracowanym w aplikacji Kahoot oraz zadaniami praktycznymi (praca z mapą, ze źródłem historycznym, wykresem etc.)
url: http://www.zspstudzienice.pl/aktualnosc/1123/konkurs-powiatowy-34-z-biegiem-wisly-34
5 grudnia br. w ZSP w Studzienicach odbył się interdyscylinarny konkurs historyczno-przyrodniczo-informatyczny „Z biegiem Wisły”. Tematyka konkursu dotyczyła rzeki Wisły (historii spławu wiślanego oraz nadwiślańskiej przyrody), w związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczpospolitej roku 2017 – Rokiem Rzeki Wisły.
W potyczkach wzięło udział dwuosobowe zespoły ze szkół podstawowych z terenu powiatu pszczyńskiego. Uczniowie wypełnili test wiedzy oraz wykonali zadania praktyczne przygotowane w oparciu o wskazane zagadnienia.
Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko swoją wiedzą historyczną o spławie wiślanym oraz przyrodniczą o faunie i florze, ale również zaprezentować umiejętności takie jak: praca z mapą, ilustracją czy odczytywanie danych z wykresu. Test został przygotowany w aplikacji Kahoot. Uczestnicy konkursu zostali zapoznani z zasadami działania programu, a następnie na tabletach rozwiązali quiz.
Bardzo dobrze poradziły sobie z tymi zadaniami drużyny z SP nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie, SP nr 6 z Czarkowa oraz SP nr 16 ze Studzienic, które uplasowały się na podium. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy konkursu:
Agnieszka Chlebek-Rolska
Aleksandra Gregorczyk