Statek na wystawie „Rzeka” | ROK RZEKI WISŁY

Statek na wystawie „Rzeka”

kiedy: Od października 2017 do odwołania

gdzie: Toruń

kto: Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy"

kontakt: centrum@centrumnowoczesnosci.org.pl

opis: Na początku października w przestrzeni wystawy „Rzeka” w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu pojawi się nowa strefa odkrywania i edukacji w formie… statku pirackiego.


Na początku października w przestrzeni wystawy „Rzeka”  w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu pojawi się nowa strefa odkrywania i edukacji w formie… statku pirackiego.

Przestrzeń jest dedykowana dzieciom w wieku od 2 do 7 lat, a także grupom przedszkolnym i wczesnoszkolnym, chociaż i starsi odbiorcy będą mogli zamienić się w „naukowych piratów”. Na pokładzie będzie dostępnych 14 punktów zabawy. Na statku i w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdą się m.in. punkty zabawy pod roboczymi nazwami: „Mostek kapitański”, „Korytarz pokładowy”, „Grające rury”, „Korbki i paski”, „Wzorki z kolorowych piłek”, „Zdjęcia”, „Stanowisko nawigatora”, „Dzwonki”, „Bandera na maszt”, „Siłownia pokładowa”, „Telefon akustyczny”, „Zakręcona zabawa”, „Wbij kołek”, „List w butelce”.

Dodatkowe elementy wyposażenia pozwolą nam na aranżowanie zabaw tematycznych i zajęć dla grup przedszkolnych. W specjalnie zaaranżowanych w tym celu jego fragmentach, jak również w bezpośrednim otoczeniu statku, umieszczone zostaną punkty zabawy, w których dzieci będą miały możliwość wykonywania zadań intelektualnych, twórczych i manualnych.