Sztandarowy Rejs Żeglarsko Motorowodny PTTK "Królowa Wisła 2017" | ROK RZEKI WISŁY

Sztandarowy Rejs Żeglarsko Motorowodny PTTK "Królowa Wisła 2017"

kiedy: 15.06-31.07.2017

gdzie: Broszkowice k/Oświęcimia - Gdańsk, rzeka Wisła

kto: Centrum Turystyki Wodnej PTTK

kontakt: Wojtek Skóra; +48602451456; wojtek.skora@gmail.com

opis: Sztandarowy Rejs Żeglarsko - Motorowodny PTTK "Królowa Wisła 2017". Pokazanie piękna rzeki i postępujących zmian na jej brzegach, urody mijanych miejscowości i miast. Docenienie miejscowych inicjatyw samorządów lokalnych i miejscowej społeczności w rozwoju turystyki wodnej i wzięcie udziału w niektórych z nich. Poznanie historii rzeki i wydarzeń nad jej brzegami.

url: http://polskieszlakiwodne.pl


Sztandarowy Rejs Żeglarsko –  Motorowodny PTTK „Królowa Wisła 2017”. Pokazanie piękna rzeki i postępujących zmian na jej brzegach, urody mijanych miejscowości i miast. Docenienie miejscowych inicjatyw samorządów lokalnych i miejscowej społeczności w rozwoju turystyki wodnej i wzięcie udziału w niektórych z nich. Poznanie historii rzeki i wydarzeń nad jej brzegami.

Rejs dla wszystkich chcących wspólnie przeżyć niezapomniane chwile, poznać ciekawe miejsca i ludzi, dla tych którzy mają wiele czasu i dla tych, którzy zechcą przepłynąć tylko interesujący ich odcinek Wisły.

Impreza dla posiadających własny sprzęt pływający.

Zapraszam wodniaków, nie tylko z pod bandery PTTK, do wzięcia udziału w rejsie aby wspólnie pokazać, że Wisła to nie tylko niebieska kreska na mapie, ale organizm który żyje i daje żyć. Wisła wcale nie jest ostatnią „dziką rzeką Europy”, Wisła jest czasem krnąbrna, rwąca i nieprzewidywalna, czasem oschła i płytka, ale zawsze piękna i majestatyczna.

 

 

Sztandarowy Rejs Żeglarsko-Motorowodny PTTK „Królowa Wisła 2017” od km „O” spławalnej Wisły, w Broszkowicach koło Oświęcimia do Gdańska i Westerplatte. Pokonanie Kaskady Górnej Wisły ze „sławną” już śluzą Przewóz, poznanie przepięknych miejsc ulokowanych nad rzeką. Zwiedzanie Królewskich Miast Wisły, poznanie ich historii i zabytków, miast przytulonych do rzeki i tych odwróconych do niej plecami, miejsc ciekawych, harmonijnych i takich, o których nie wiedzieliśmy, że istnieją. Na całej długości rzeki będziemy uczestniczyli w wielu spotkaniach, imprezach, odwiedzimy wiele muzeów i miejsc historycznych. W ciągu około 6 tygodni przepłyniemy całą rzekę by na Westerplatte, przy asyście wojskowej, podczas uroczystego apelu, oddać hołd obrońcom wojskowej strażnicy, zakończyć rejs i wręczyć upominki i nagrody, a tym, którzy uczestniczyli w całym rejsie Złotą Odznakę „Szlak Wisły 941,3 km”.

Komandor rejsu

Wojtek Skóra ; wojtek.skora@gmail.com; +48602451456

Zobacz relację z rejsu