Mazowiecki Flis 3 Rzek


Czerwiec i lipiec pod znakiem niezapomnianej przygody i afirmacji mazowieckich rzek: Wisły, Bugu i Narwi. Przepłyń je z nami na tradycyjnych łodziach rzecznych! Spotkania, imprezy kulturalne i bezpłatne rejsy w mijanych miejscowościach. Podróże przez najpiękniejsze zakątki Mazowsza. Wakacje w plusku wody, szumie wiatru na wantach, łopocie żagli na Zegrzu, Zalewie Włocławskim, w uroczyskach rezerwatów środkowej Wisły  i klangorze żurawi w malowniczych rozlewiskach Bugu i Narwi. Na cały urlop lub na pojedyncze dni w formule Statek płynie- ludzie wsiadają i wysiadają.

Zabierzcie stroje kąpielowe, namioty, śpiwory i sprzęt biwakowy, ulubione przysmaki i napoje. ? Śpimy w naturze. Można płynąć całość lub odcinkami. Harmonogram może ulegać zmianom.TERMINY

I. 6.06 – 10.06.2023 – Królowa Wisła (Warszawa – Czerwińsk – Wyszogród- Warszawa)
II. 1.07 – 9.07.2023  -Wisła, Narew, Bug (Warszawa – Serock – Pułtusk – Popowo)

Ruszamy z Warszawy i w kolejnych dniach odwiedzamy coraz to nowe miejscowości. W niektórych miejscowościach organizujemy bezpłatne rejsy i spotkania dla mieszkańców.  A potem wsiadamy na łodzie i płyniemy dalej, odkrywając nowe przestrzenie mazowieckich rzek. Spanie pod namiotem, wieczory przy ognisku a rano płyniemy dalej… i dalej … Powrót ostatniego dnia flisu do Portu Czerniakowskiego w Warszawie.


KOMPLETUJEMY ZAŁOGĘ

Zgłoś się – odbędziesz podróż najpiękniejszymi odcinkami rzek ?, najpiękniejszymi statkami ⚓, z najpiękniejszymi ludźmi ?, zdobędziesz doświadczenie żeglarskie, poznasz ludzi… Obowiązuje zrzutka tylko na wspólne jedzenie i  atrakcje fakultatywne (80 pln/dzień). Tel.: 509 539 530 (Robert); e-mail: kontakt@rokwisly.pl  ❤️ Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego #Mazowsze serce Polski❤️
.. stąd tyle różności za free …


HARMONOGRAM

Statek płynie- ludzie wsiadają i wysiadają – daj znać gdzie jesteś. Zadzwoń na 509 539 530. Ustalimy jaki odcinek trasy płyniesz z nami. Po drodze dołączą do nas również inne jednostki – serdecznie zapraszamy sterników i armatorów – z nami nie ma nudy! 🙂

Przybliżona trasa II. 1.07 – 9.07.2023:

1.07 (sb.)- 11:00 Port Czerniakowski – ruszamy w dół Wisły do śluzy Tilingera , przeprawiamy się Kanałem Żerańskim i płyniemy na Zegrze, na Zegrzu rozwijamy żagle i dobre humory
2.07 (ndz.) – Serock/Narew – rejsy z mieszkańcami oraz wycieczki po okolicy
3.07 (pn.) – uroki Narwi
4.07 (wt.) – Pułtusk/Narew- rejsy z mieszkańcami oraz wycieczki po okolicy
5.07 (śr.) – uroki Narwi i Bugu
6.07 (czw.) – Popowo/Bug – rejsy z mieszkańcami oraz wycieczki po okolicy
7.07 (pt.) – rzeczna wagabunda oraz pytanie: wracać czy płynąc dalej ….
8.07 (sb.) – rzeczna wagabunda
9.07(ndz.) – Port Czerniakowski ok. 20:00 come-back party

Ten program może się zmieniać w zależności od wody i pogody. Jeśli rzeka pozwoli (drożność Bugu) – wrócimy dopiero w niedzielę 9.07.


WSIĄDŹ NA JEDNĄ Z ŁODZI

RYTMAN

Drewniana, płaskodenna łódź typu bat (dawniej takim podróżowano i przewożono piasek) o długości 12 m i szerokości2 m. Wykonana w sposób tradycyjny z zachowaniem technik i metod niezmiennych od kilku pokoleń. Chodzi też pod dużym żaglem rozprzowym– charakterystycznym dla żeglugi wiślanej. Pływa się stabilnie, bezpiecznie i komfortowo. Dzieci uwielbiają bliski kontakt z plenerem i wodą, a żeglarze – pływanie pod żaglem.

DAR MAZOWSZA

Największa drewniana jednostka na Wiśle o długości 18m i szerokości 5m, szkuta – Królowa tradycyjnej żeglugi wiślanej. Wzorowana na planach z XVI w. Szkutę od pierwszej deski, od pierwszego dennika i krzywulca, wspólnymi siłami budowali pod okiem szkutnika ludowego również mieszkańcy Warszawy. A teraz realizuje projekty edukacyjne, turystyczne, varsavianistyczne i kulturalne, pływając po Warszawie i Mazowszu.


Obywatel Rzeki Wisły to działania mające na celu turystyczne i kulturalne wykorzystanie potencjału Wisły i rzek Mazowsza poprzez bezpośrednie działania oraz cykl szkoleń i spotkań warsztatowych dla animatorów lokalnych. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.