ORW2023 bezpłatne rejsy w Serocku


Skorzystaj z bogatej oferty bezpłatnych rejsów Darem Mazowsza i Rytmanem w różnych miejscowościach województwa mazowieckiego. Zapisy na rejsy są prowadzone w każdej z zapraszających nas gmin. Poniżej prezentujemy plakaty z namiarami współpracujących z nami koordynatorów lokalnych. Posiadamy pełne wyposażenie i kompetencje abyście na rejsach z nami mogli się czuć bezpiecznie i komfortowo. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy współpracy i aktywności dla dobra mazowieckich rzek w miejscowościach mijanych po drodze. Zabieramy też pasażerów na rejsy tranzytowe, które odbywamy z jednego miejsca do innego.
Działamy w systemie: Chcesz-masz-dzwoń-płyń -tel: 509 539 530.REZERWCJA SEROCK


WSIĄDŹ NA JEDNĄ Z ŁODZI

RYTMAN

Drewniana, płaskodenna łódź typu bat (dawniej takim podróżowano i przewożono piasek) o długości 12 m i szerokości2 m. Wykonana w sposób tradycyjny z zachowaniem technik i metod niezmiennych od kilku pokoleń. Chodzi też pod dużym żaglem rozprzowym– charakterystycznym dla żeglugi wiślanej. Pływa się stabilnie, bezpiecznie i komfortowo. Dzieci uwielbiają bliski kontakt z plenerem i wodą, a żeglarze – pływanie pod żaglem.

DAR MAZOWSZA

Największa drewniana jednostka na Wiśle o długości 18m i szerokości 5m, szkuta – Królowa tradycyjnej żeglugi wiślanej. Wzorowana na planach z XVI w. Szkutę od pierwszej deski, od pierwszego dennika i krzywulca, wspólnymi siłami budowali pod okiem szkutnika ludowego również mieszkańcy Warszawy. A teraz realizuje projekty edukacyjne, turystyczne, varsavianistyczne i kulturalne, pływając po Warszawie i Mazowszu.


Obywatel Rzeki Wisły to działania mające na celu turystyczne i kulturalne wykorzystanie potencjału Wisły i rzek Mazowsza poprzez bezpośrednie działania oraz cykl szkoleń i spotkań warsztatowych dla animatorów lokalnych. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.