Mazowiecki Flis 3 Rzek

RZECZNA WAGABUNDA

Wakacyjna podróż przez wody Wisły, Bugu i Narwi. Przepłyń je z nami na tradycyjnych łodziach rzecznych! Spotkania, imprezy kulturalne i bezpłatne rejsy w mijanych miejscowościach. Podróże przez najpiękniejsze zakątki Mazowsza. Wakacje – na cały urlop lub na pojedyncze dni w formule Statek płynie- ludzie wsiadają i wysiadają.Zwiedzamy: Wieliszew, Serock, Pułtusk, Kanię Polska, miejscowości nadbużańskie, mariny Zalewu Zegrzyńskiego. Ruszamy z Warszawy w sobotę  i w kolejnych dniach, płynąc przez Mazowsze,  odwiedzamy coraz to nowe miejscowości. W niektórych miejscowościach organizujemy bezpłatne rejsy i spotkania dla mieszkańców.  A potem wsiadamy na łodzie i płyniemy dalej, odkrywając nowe przestrzenie mazowieckich rzek. Spanie pod namiotem, wieczory przy ognisku a rano płyniemy dalej… i dalej … Powrót ostatniego dnia flisu do Portu Czerniakowskiego w Warszawie.
Zabierzcie stroje kąpielowe, namioty, śpiwory i sprzęt biwakowy, ulubione przysmaki i napoje. Śpimy w naturze. Można płynąć całość lub odcinkami.


KOMPLETUJEMY ZAŁOGĘ

Zgłoś się – odbędziesz podróż najpiękniejszymi odcinkami rzek, najpiękniejszymi statkami ⚓, z najpiękniejszymi ludźmi, zdobędziesz doświadczenie żeglarskie, poznasz ludzi… Obowiązuje zrzutka tylko na wspólne jedzenie i  atrakcje fakultatywne (80 pln/dzień, ale są opusty do 25%  za pomoc i ilość zarezerwowanych dni, zniżki dla studentów). Tel.: 509 539 530 (Robert); e-mail: kontakt@rokwisly.pl

✅ Jeśli ktoś nie ma czasu/urlopu na całość – może popłynąć 1..2..5 dni .. może weekend … ale musi sobie ogarnąć transport do miejsca, gdzie akurat jesteśmy (podwózka, transludy, rower..)


Statek płynie- ludzie wsiadają i wysiadają – daj znać gdzie jesteś. Zadzwoń na 509 539 530. Ustalimy jaki odcinek trasy płyniesz z nami. Po drodze dołączą do nas również inne jednostki – serdecznie zapraszamy sterników i armatorów – z nami nie ma nudy! 🙂

HARMONOGRAM

Harmonogram może ulegać zmianom – bo rzeki i aura zmienne są!
6.07 (sb.)- 10:00 Port Czerniakowski – ruszamy w dół Wisły do śluzy Tilingera , przeprawiamy się Kanałem Żerańskim i płyniemy nad Zalew Zegrzyński
6.07 (sb.) – plaża Wieliszew – rejsy z mieszkańcami oraz wycieczki po okolicy
7.07 (ndz.) – Rzeczna Wagabunda
8.07 (pn.) – plaża Pułtusk/Narew- rejsy z mieszkańcami oraz wycieczki po okolicy
9.07 (wt.) – Rzeczna Wagabunda
10.07 (śr.) – plaża Serock/Narew – rejsy z mieszkańcami oraz wycieczki po okolicy
11.07 (czw.) – Kania Polska/Bug – rejsy z mieszkańcami oraz wycieczki po okolicy
12.07 (pt.) – Rzeczna Wagabunda /dzień niespodzianka
13.07 (sb.) – Rzeczna Wagabunda /dzień niespodzianka
14.07 (ndz.) – Rzeczna Wagabunda /niespieszny powrót do domu
14.07 (ndz.)- 20:00 Port Czerniakowski ok. 20:00 come-back party

Masz pytania?

Chcesz zgłosić udział?

Wpisz dane do kontaktu, w uwagach napisz na ile dni chcesz płynąć. Skontaktujemy się aby ustalić szczegóły. W razie pytań – dzwoń.


WSIĄDŹ NA JEDNĄ Z ŁODZI

RYTMAN

Drewniana, płaskodenna łódź typu bat (dawniej takim podróżowano i przewożono piasek) o długości 12 m i szerokości2 m. Wykonana w sposób tradycyjny z zachowaniem technik i metod niezmiennych od kilku pokoleń. Chodzi też pod dużym żaglem rozprzowym– charakterystycznym dla żeglugi wiślanej. Pływa się stabilnie, bezpiecznie i komfortowo. Dzieci uwielbiają bliski kontakt z plenerem i wodą, a żeglarze – pływanie pod żaglem.

DAR MAZOWSZA

Największa drewniana jednostka na Wiśle o długości 18m i szerokości 5m, szkuta – Królowa tradycyjnej żeglugi wiślanej. Wzorowana na planach z XVI w. Szkutę od pierwszej deski, od pierwszego dennika i krzywulca, wspólnymi siłami budowali pod okiem szkutnika ludowego również mieszkańcy Warszawy. A teraz realizuje projekty edukacyjne, turystyczne, varsavianistyczne i kulturalne, pływając po Warszawie i Mazowszu.


Obywatel Rzeki Wisły to działania mające na celu turystyczne i kulturalne wykorzystanie potencjału Wisły i rzek Mazowsza poprzez bezpośrednie działania oraz cykl szkoleń i spotkań warsztatowych dla animatorów lokalnych. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.