Rejs Konrada III Rudego na inaugurację Roku Rzeki Wisły

19 października 2016 obchodzimy 550. rocznicę podpisania II Pokoju Toruńskiego.

Ten symboliczny moment wyznaczył rozpoczęcie złotej epoki dla Królowej Polskich Rzek, ponieważ uwolnił żeglugę na całym szlaku Wisły. Świętujemy więc tę datę, jako rozpoczęcie pierwszego wolnego flisu na Wiśle.  W Toruniu 19 października 2016 odbędą się uroczystości, organizowane przez Prezydenta miasta Torunia, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, Kujawsko-Dobrzyńską Organizację Turystyczną  oraz Społeczny Komitet Obchodów Roku Rzeki Wisły w 2017, które jednocześnie oficjalnie inaugurują ROK RZEKI WISŁY 2017.

Kartka pamiątkowa preview
Inauguracja połączona będzie z rekonstrukcją podpisania tego historycznego porozumienia.  Anegdotyczny przekaz głosi, iż ówcześnie panujący na Mazowszu książę Konrad III Rudy z Piastów Mazowieckich, dlatego nie został jednym z sygnatariuszy II pokoju toruńskiego, ponieważ tuż przed podpisaniem traktatu skradziono mu książęcą pieczęć, podważając tym samym autorytet Mazowsza w stosunku do Korony Królestwa Polskiego. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, stanowiącym próbę odwrócenia historycznej anegdoty! Planujemy rejs tradycyjnych, drewnianych jednostek rzecznych z Warszawy do Torunia! Zawieziemy replikę zaginionej pieczęci.

Trasa rejsu obejmie noclegi w Czerwińsku, Płocku i Włocławku, ale przepłyniemy również przez inne historyczne Nowy Dwór Mazowiecki, Modlin, Zakroczym, Wyszogród. Na nasz pokład zabieramy gości zmierzających na uroczystość – a na przystankach liczymy na obecność gospodarzy i mieszkańców miejsc, przez które przepływamy.

RKIIIR
Plan rejsu – płyną duże 2 baty wiślane, 1 galar oraz inne jednostki, które do nas dołączą:
✓15.10.2016 godz. 8:00 – łodzie wyruszają w dół Wisły do Czerwińska.  Przystanek: Nowy Dwór Mazowiecki, Modlin, Zakroczym. Nocleg: Czerwińsk n/Wisłą

✓16.10.2016 godz. 8:00– łodzie wyruszają do Płocka. Przystanek: Wyszogród. Nocleg: Płock

✓17.10.2016 godz. 8:00– łodzie wyruszają do Włocławka. Nocleg: OSiR Włocławek
✓18.10.2016 godz. 8:00– łodzie wyruszają do Torunia. Przystanek: Ciechocinek – dołączają inne łodzie. Powitanie w Toruniu
✓19.10.2016 – uroczystości inauguracyjne Roku Wisły w Toruniu.

Zapraszamy na wspólny rejs. Zapraszamy na nabrzeże Wisły, gdzie będziemy świętować przybycie rzecznego orszaku!  

Zgłoszenia