Rejsy na rubieże miasta


kiedy: sierpień – listopad 2022

Czy wiesz, że Wisła Warszawska ma 28 km długości, zaś na obu jej krańcach są niesamowite rezerwaty przyrodnicze? Otrzymaliśmy grant z m.st. Warszawy na cykl rejsów studyjnych „Na rubieże miasta”. 5-godzinne poranne rejsy tradycyjnym batem wiślanym „Rytman”, na zaawansowanym merytorycznie poziomie, z wybranymi uczestnikami projektu (małe grupy przygotowane survivalowo).



POPŁYŃ Z NAMI

KIERUNKI:

  • Północ– Port Czerniakowski -Spójnia – Bielany – wejście do Portu i śluzy Żerań – Most Północny (Curie-Skłodowskiej) – okno na Ławice Kiełpińskie – powrót
  • Południe – Port Czerniakowski – Siekierki – Plaża Romantyczna – Most Południowy – okno na Zawady – powrót

RYTMAN:

Drewniana, płaskodenna łódź typu bat (dawniej takim podróżowano i przewożono piasek) o długości 12 m i szerokości2 m. Wykonana w sposób tradycyjny z zachowaniem technik i metod niezmiennych od kilku pokoleń. Pływa się stabilnie, bezpiecznie i komfortowo.


Wisła Bliska to cykl rejsów tematycznych, działania animacyjne na rzece i działania informacyjne mające na celu przekonanie warszawiaków, że Wisła przepływa bardzo blisko nich i że warto nad nią stale bywać.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa


ZGŁOŚ SIĘ

Wybierz pasujący termin i podaj termin opcjonalny. Możesz też zgłosić grupę do łącznie 4 osób. Uwaga: to są rejsy dłuższe, w bardziej odległe rejony Wisły Warszawskiej. Po zgłoszeniu kwalifikujemy na podstawie krótkiego wywiadu telefonicznego.

Uwaga: Teraz na podany adres e-mail otrzymasz tylko automatyczne potwierdzenie wysłania formularza. Jeśli będą wolne miejsca- osobnym e-mailem z tytułem „potwierdzenie rezerwacja” – przyślemy dokładną informację na temat godziny i miejsca startu rejsu.