RUBIEŻE – granice


kiedy: maj- październik 2024
Czy wiesz, że Wisła Warszawska ma 28 km długości, zaś na obu jej krańcach są niesamowite rezerwaty przyrodnicze? Zapraszamy na pięciogodzinne poranne rejsy tradycyjnym batem wiślanym „Rytman”, na zaawansowanym merytorycznie poziomie, z wybranymi uczestnikami projektu (małe grupy przygotowane survivalowo).POPŁYŃ Z NAMI
KIERUNKI:
  • Północ– Port Czerniakowski -Spójnia – Bielany – wejście do Portu i śluzy Żerań – Most Północny (Curie-Skłodowskiej) – okno na Ławice Kiełpińskie – powrót
  • Południe – Port Czerniakowski – Siekierki – Plaża Romantyczna – Most Południowy – okno na Zawady – powrót

RYTMAN:

Drewniana, płaskodenna łódź typu bat (dawniej takim podróżowano i przewożono piasek) o długości 12 m i szerokości2 m. Wykonana w sposób tradycyjny z zachowaniem technik i metod niezmiennych od kilku pokoleń.  To łódź do zadań specjalnych – o małym zanurzeniu, silna, bardzo zwrotna. Pływa się stabilnie, bezpiecznie i komfortowo.


Wisła Bliska to cykl rejsów tematycznych, działania animacyjne na rzece i działania informacyjne mające na celu przekonanie warszawiaków, że Wisła przepływa bardzo blisko nich i że warto nad nią stale bywać.


ZGŁOŚ SIĘ

Wybierz pasujący termin i podaj termin opcjonalny. Możesz też zgłosić grupę do łącznie 4 osób. Uwaga: to są rejsy dłuższe, w bardziej odległe rejony Wisły Warszawskiej. Po zgłoszeniu kwalifikujemy na podstawie krótkiego wywiadu telefonicznego.

Uwaga: Teraz na podany adres e-mail otrzymasz tylko automatyczne potwierdzenie wysłania formularza. Jeśli będą wolne miejsca- osobnym e-mailem z tytułem „potwierdzenie rezerwacja” – przyślemy dokładną informację na temat godziny i miejsca startu rejsu.