WYCIECZKA – bulwary


kiedy: maj- październik 2024
To jednogodzinne rejsy tematyczne z przewodnikiem statkiem „Dar Mazowsza” ukazujących bogactwo zasobów przyrodniczych i krajobrazowych Warszawy, w atrakcyjnej i przystępnej dla warszawiaków formie na poziomie podstawowym.
PROGRAM – REJS z PRZEWODNIKIEM
  • Warszawa – życie miasta przy wielkiej rzece – Pomnik Syrenki – Gruba Kaśka – Wodociągi – Siekierki – Plaża Saska – Pomnik Syrenki
  • Wisła – życie rzeki w wielkim mieście – Pomnik Syrenki – Wyspa Poniatówka – Bulwary Wiślane – Podzamcze – Pomnik Syrenki

ZABIERZ SIĘ Z NAMI NA REJS:

REJS

1-godzinne rejsy tematyczne po Wiśle z przewodnikiem statkiem „Dar Mazowsza” ukazujące bogactwo zasobów przyrodniczych i krajobrazowych Warszawy, w atrakcyjnej i przystępnej dla warszawiaków formie. Historia miasta nad rzeką, codzienne problemy i uroki Wisły Warszawskiej, tradycja flisacka, ciekawostki i rozrywka. Dla dorosłych i dla dzieci.

DAR MAZOWSZA

Największa drewniana jednostka na Wiśle o długości 18m i szerokości 5m, szkuta – Królowa tradycyjnej żeglugi wiślanej. Wzorowana na planach z XVI w. Szkutę od pierwszej deski, od pierwszego dennika i krzywulca, wspólnymi siłami budowali pod okiem szkutnika ludowego również mieszkańcy Warszawy. A teraz realizuje projekty edukacyjne, turystyczne, varsavianistyczne i kulturalne, pływając po Warszawie i Mazowszu.


Wisła Bliska to cykl rejsów tematycznych, działania animacyjne na rzece i działania informacyjne mające na celu przekonanie warszawiaków, że Wisła przepływa bardzo blisko nich i że warto nad nią stale bywać.


ZGŁOŚ SIĘ

Wybierz pasujący termin i podaj termin opcjonalny. Możesz też zgłosić grupę do łącznie 4 osób. Podanie kontaktu telefonicznego ułatwia koordynację listy pasażerów w przypadku zmian lub dodatkowych warunków.

Uwaga: Teraz na podany adres e-mail otrzymasz tylko automatyczne potwierdzenie wysłania formularza. Jeśli będą wolne miejsca- osobnym e-mailem z tytułem „potwierdzenie rezerwacja” – przyślemy dokładną informację na temat godziny i miejsca startu rejsu.