Wisła, godzina „W” – Media

INFORMACJE:
Coroczny uroczysty rejs organizowany w Warszawie w rocznicę godziny „W” – to obecnie największe spotkanie  wiślane w Polsce, obejmujące kilkadziesiąt jednostek i setki członków załóg i pasażerów, organizowane przez Fundację ROK RZEKI WISŁY, przy oddolnym wsparciu całego środowiska. Powstanie Warszawskie widziane z rzeki. Refleksja, z czym wiąże się nasz dzisiejszy patriotyzm, w kontekście wydarzeń lokalnych, mających wpływ na historię Polski. Co roku 1 sierpnia organizujemy uroczysty rejs w rocznicę wybuchu Powstania,  a w całym sezonie – cykl bezpłatnych rejsów z przewodnikiem, przypominających o przebiegu Powstania nad Wisłą. Rejs Wisła, godzina 'W’ jest obecnie de facto „zlotem gwiaździstym”, na który przybywają goście z różnych miejscowości nad rzekami w Polsce. Angażuje całe środowisko pro-wiślane, jest społecznym wydarzeniem apolitycznym, adresowanym do warszawiaków w każdym wieku i grupie społecznej. Naszych gości zapraszamy na jednostki, na bulwar i mosty wiślane oraz do Portu Czerniakowskiego, na spotkanie i poczęstunek po rejsie.

INFORMACJE PRASOWE, UDZIAŁ MEDIÓW W REJSIE:


KOMUNIKAT PRASOWY W DNIU 1.08.2022:

Wisła, godzina 'W’ to coroczny, uroczysty rejs 1 sierpnia, organizowany przez Fundację ROK RZEKI WISŁY wraz ze wszystkimi organizacjami i armatorami pro-wiślanymi. 1 sierpnia o godz. 15:30 popłynie wspólnie kilkadziesięsiąt jednostek, z których część przybywa z tak odległych od Warszawy miejsc, jak Sandomierz czy Czerwińsk nad Wisłą, pokonując wielodniową trasę, przy szczególnie niskiej w tym roku wodzie. O godzinie 17:00, w symbolicznym miejscu zatopienia statku „Bajka” w okolicy mostu Poniatowskiego, zostanie złożony wieniec na Wiśle – za tych wszystkich, którzy w rzece i jej brzegach poświęcili życie podczas Powstania.


ZDJĘCIA DLA MEDIÓW:

Wyrażamy zgodę na publikację, źródło: rokwisly.pl

 


POPRZEDNIE EDYCJE:

Projekt Wisła godzina W – Rejs Powstańczy 2022 to cykl rejsów historycznych oraz uroczysty rejs 1.08.2022 i spotkanie ludzi Wisły w Warszawie – czyli działań przypominających o przebiegu Powstania 1944 nad Wisłą. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”