Dłubiemy dłubankę | ROK RZEKI WISŁY

Dłubiemy dłubankę

kiedy: czerwiec- wrzesień 2017

gdzie: Warszawa, Zaruskiego 12

kto: Fundacja ROK RZEKI WISŁY

kontakt: Robert Jankowski, 509 539 530, kontakt@rokwisly.pl

opis: Dłubanka to łódź wydrążona z jednego pnia. Pływanie taką łodzią to duża frajda i bliski kontakt z naturą. Po zajęciach każdy będzie potrafił wydłubać taką łódkę, aby móc się rozkoszować najbardziej etnicznym i ekologicznym pływaniem po Wiśle.

url: https://www.rokwisly.pl/wydarzenia/binduga-warszawska/


Uczestnicy zaczną od okorowania pnia topolowego na dłubankę, a  potem, krok po kroku, rozgryzą tajniki tradycyjnego szkutnictwa. Starą jak świat metodą „na oko” nadadzą dłubance kształt, a metodą „na ucho” zadbają, by dno i burty miały odpowiednią grubość. Ta ostatnia metoda wymaga dobrego słuchu – polega na jednoczesnym uderzeniu pięściami w obie płaszczyzny burty a potem na…nasłuchiwaniu!

Burty dłubanki trzeba będzie odpowiednio „rozgiąć”, za pomocą żaru z ogniska  i zaimpregnować tak, aby drewno nie rozsychało się pod wpływem słońca. A najwytrwalszych już dziś  zapraszamy na kurs pływania dłubanką- czyli prawdziwie etnicznej przygody na Wiśle.

Gdzie to robimy? ➡ Binduga Warszawska


Projekt współfinansuje m.st. Warszawa oraz Fundacja PKO Banku  Polskiego . ZGŁOŚ SIĘ!

Baner Przestrzeń Wisła loga na banerze: ngo.pl, Informator Stolicy, Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja Pok Rzeki Wisły 2017, Zakochaj się w Warszawie