Wisła Bliska | ROK RZEKI WISŁY

Wisła Bliska

kiedy: 1.04.2018 - 15.11.2018

gdzie: Warszawa

kto: Fundacja ROK RZEKI WISŁY

kontakt: Robert Jankowski, 509 539 530, kontakt@rokwisly.pl

opis: Do Wisły w Warszawie jest nam blisko. Bliskość jest pojęciem zarówno przestrzennym - bo często wystarczy po prostu wsiąść w tramwaj/samochód, aby znaleźć się w naturalnym otoczeniu Wisły. Ale Wisła może też być bliska emocjonalnie - warto przy niej szukać swojej osobistej przystani. Nie oglądaj Wisły z okien samochodu, stojąc w ulicznym korku. Przyjdź do nas i popływaj łodziami po rzece albo zrób coś dla niej i dla siebie.

url: https://www.rokwisly.pl/wydarzenia/wisla-bliska/


DOJEDŹ

Wskocz na rower Veturilo, podjedź ZTMem albo przejdź kawałek drogi, aby móc skorzystać z uroków Wisły. Poniżej polecamy miejsca przez nas ulubione i sposoby ich „namierzenia” od strony miasta. Nieraz wystarczy zaledwie 5,10,15 minut, aby – zamiast siedzieć w zakurzonym mieście – odetchnąć nad najpiękniejszą rzeką w sercu wielkiego miasta, której zazdroszczą nam inni.

Zobacz, jak dojechać.


TRASY

Mapa planowanych rejsów wzdłuż Wisły w Warszawie Legenda do mapy planowanych rejsów wzdłuż Wisły w Warszawie

2 godzinne BEZPŁATNE rejsy tematyczne z przewodnikiem opowiadające o życiu miasta nad rzeką i życiu rzeki w centrum dużego miasta. Ilość miejsc jest ograniczona do 10 osób na każdym rejsie. Na naszych rejsach studiujemy mapkę Wisły warszawskiej tak, abyście już nigdy nie zgubili na wiślanych ścieżkach i mogli do nich dotrzeć 🙂


Repertuar:

  • godz. 10:00 – 12:00 – Port Czerniakowski – Gruba Kaśka – Wodociągi – Siekierki – Plaża Saska – Płyta Desantu (Przystań 511) – Życie miasta nad wielką rzeką
  • godz. 12:30 – 14:30 – Płyta Desantu (Przystań 511) – Wyspa Poniatówka – Bulwary Wiślane – Podzamcze – Most Gdański – Port Czerniakowski – Życie rzeki w wielkim mieście

 


WSIĄDŹ NA JEDNĄ Z ŁODZI:

RYTMAN

Drewniana, płaskodenna łódź typu bat (dawniej takim podróżowano  i przewożono piasek)  o długości 12 m i szerokości2 m. Wykonana w sposób tradycyjny z zachowaniem technik i metod niezmiennych od kilku pokoleń. Chodzi też pod dużym żaglem rozprzowym– charakterystycznym dla żeglugi wiślanej. Pływa się stabilnie, bezpiecznie i komfortowo. Dzieci uwielbiają bliski kontakt z plenerem i wodą, a żeglarze – pływanie pod żaglem.

Rezerwuj rejs

DAR MAZOWSZA

Największa drewniana jednostka na Wiśle  o długości 18m i szerokości 5m, szkuta – Królowa tradycyjnej żeglugi wiślanej. Wzorowana na planach z XVI w. Szkutę od pierwszej deski, od pierwszego dennika i krzywulca, wspólnymi siłami budowali pod okiem szkutnika ludowego również mieszkańcy Warszawy. A teraz realizuje  projekty edukacyjne, turystyczne, varsavianistyczne i kulturalne, pływając po Warszawie i Mazowszu.

Rezerwuj rejs


DOŁĄCZ DO NAS

Zostań wolontariuszem  -zrób coś dla Wisły – działaj/pływaj z nami.

Zapisz się na praktyki – łącz przyjemne z pożytecznym.

Weź udział w naszych zajęciach – dołącz do fajnego zespołu.

Zobacz, co robimy.


Wisła Bliska to cykl rejsów tematycznych, działania animacyjne na rzece i działania informacyjne mające na celu przekonanie warszawiaków, że Wisła przepływa bardzo blisko nich i że warto nad nią stale bywać.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa