Jak uzyskać LOGO ROKU RZEKI WISŁY?

Dlaczego warto przystąpić do ROKU RZEKI WISŁY?

Poprzez umieszczenie Waszych wydarzeń w kalendarzu Wydarzenia wzdłuż Wisły uzyskujecie nasze wsparcie informacyjne i możliwość prezentacji/kontaktu z innymi. Wydarzenia te bierzemy pod uwagę przy konstruowaniu/ synchronizacji  innych wydarzeń krajowych np. spływów, akcji informacyjnych,  promocji – o ile to możliwe.  Interesują się nimi  różne samorządy lokalne.

Dzięki grantowi i pomocy firmy Google strona www.rokwisly.pl jest doskonale pozycjonowana we wszystkich wyszukiwarkach.


Kiedy otrzymasz logo ROKU RZEKI WISŁY?

Pozwolenie na używanie logo udzielamy (jako partner, organizacja wspierająca, współinicjator, patron)  wydarzeniom w określonych obszarach działania.

Aby otrzymać logo, należy wypełnić jeden z wniosków:

  1.  zgłosić wydarzenie – otrzymasz logo i wpis do kalendarza
  2. wypełnić wnioskek o udzielenie znaku logo – otrzymasz logo do publikacji/promocji (obecnie formularz jest wyłączony)

(Wnioski można wypełniać elektronicznie (formularz na www) lub papierowo (wydruk))


Z czym się wiąże korzystanie z logo?

Na swojej stronie lub na stronie wydarzenia należy umieścić informację o Roku Rzeki Wisły oraz link do strony www.rokwisly.pl, gdzie znajdują się wydarzenia innych, należących do wspólnej inicjatywy – w ten sposób pomagacie sobie i innym.

Współpraca i pomoc jest obowiązkiem na Wiśle – zachowajmy ją i tutaj!


Jak używać logo ROKU RZEKI WISŁY?

Przede wszystkim zgodnie z poczuciem przyzwoitości wobec innych współpartnerów oraz regulaminem. Informacje potrzebne grafikom zawiera opis logotypu – w razie czego służymy pomocą.


Czy używanie logo ROKU RZEKI WISŁY jest bezpłatne?

Tak – co do zasady. Na straży prawidłowego wykorzystania logo stoi Fundacja ROK RZEKI WISŁY. Zgoda jest zawsze indywidualna – po rozpatrzeniu charakteru i zakresu wydarzenia. Zgoda jest bezpłatna (w opisanym zakresie działań)  w przypadku inicjatyw społecznych, samorządowych i innych niekomercyjnych. W przypadku inicjatyw komercyjnych zgodę udzielamy po rozpatrzeniu dodatkowych kryteriów – przede wszystkich zakresu wsparcia inicjatywy społecznej, dzięki której to wszystko zaistniało i która służy dobru publicznemu. Wsparcie może być finansowe, materialne lub niematerialne.


Jak samorządy terytorialne i instytucje publiczne mogą używać logo ROKU RZEKI WISŁY?

Zgodę na użycie logo wydajemy dla wydarzeń i inicjatyw na podstawie indywidualnej decyzji fundacji. Jednakże samorządy terytorialne (JST) i instytucje publiczne mogą uzyskać logo do prezentacji na swoich stronach www wraz z linkiem do inicjatywy – o ile działania są zgodne z celami i założeniami inicjatywy. Potrzebny jest jedynie  wniosek  z odpowiednim zaznaczeniem tego faktu.


Jak wesprzeć ROK RZEKI WISŁY?

Przede wszystkim swoją obecnością i działaniem. Ogłoście też/ podlinkujcie, że jest Rok Rzeki Wisły – bo jeszcze wielu ludzi 0 tym nie wie.

Śledźcie nasze akcje i udostępniajcie je. Korzystajcie z naszych zasobów i uzupełniajcie je.  Jeśli możecie nas wesprzeć merytorycznie, rzeczowo, aktywnościowo lub finansowo (darowizna) – koniecznie dajcie znać.

Darowizny pieniężne : Bank BGŻ  BNP Paribas, numer konta: 36203000451110000003939500 (tytułem: na cele statutowe)

Darowizny rzeczowe na cele statutowe:  O przyjęciu pomocy decyduje zarząd fundacji : kontakt@rokwisly.pl


Jak uzyskać materiały reklamowe RRW?

I to jest nasza pięta achillesowa…  Mamy logo, niedrogich i pewnych wykonawców koszulek, flag i banderek, itp.,  ale obecnie nie otwieramy kanału sprzedaży i dystrybucji gadżetów RRW. Każdemu, kto nam pomoże sprawnie rozwiązać ten problem logistyczny będziemy bardzo wdzięczni: kontakt@rokwisly.pl